У рукавицамаУ Галерији Музеја 13. новембра отворена је изложба „У рукавицама“, аутора Вјере Медић, етнолога из Београда. На овој тематској изложби представљена је колекција рукавица из фонда Етнографског музеја. Изложено је 79 од укупно 169 примерака рукавица. Најстарије датирају из 1820.године, док су најмлађе настале 2004.године.
Колекција и њени појединачни примерци представљени су помоћу неколико сегмената: историја, технике израде, ликовне особине и функције које су ови одевни предмети имали у традиционалном животу приликом одвијања свакодневних послова и свечаних прилика.
Изложбу која се може погледати до 30. новембра, отворили су директори Етнографског и Музеја рудничко-таковског краја Велибор Стојковић и Никола Гајић.

Пријава корисника