ЂЕНЕРАЛ БОЖИДАР П. ТЕРЗИЋ 1867-1939У четвртак 17.04.2008. године у Галерији музеја рудничко-таковског краја отворена је изложба „Ђенерал Божидар Терзић 1867-1939“. Изложба је ауторски рад кустоса-историчара нашег музеја, Ирене Поповић и Александра Марушића. Посвећена је животу генерала Божидара Терзића учесника ослободилачких ратова 1912-1918. и истакнутог војсковође. Изложбу је отворио др Миле Бјелајац-научни саветник у институту за новију историју Србије, истакавши значај Божидара Терзића градитеља српске војске и великог ратника. Гост на отварању је такође истакао значај пратећег каталога изложбе и великог истраживачког рада аутора. Доктор Миле Бјелајац каже: „Овим радом добили су не само посетиоци изложбе, млади нарочито, већ и цела струка историчарска и ја им на томе искрено честитам“.

Пријава корисника