Илустрације и стрипови Боже ВеселиновићаМузеј рудничко-таковског краја у сарадњи са Завичајним музејем Петровца на Млави културној јавности свога града представио је Легат Божидара Веселиновића (1921-1999), истакнутог илустратора и цртача стрипа, који је својим радовима обележио трећу четвртину прошлог века. Колекцију од 50 његових цртежа, рађених тушем и пером и аплицираних на картон, чине илустрације народа и ношњи кроз векове и призори битака вођених на простору Балкана од краја XI до почетка XIX века. Будући да је Божа Веселиновић пуне четири деценије објављивао илустрације у "Политикином Забавнику", а најзначајнија остварења на пољу стрипа остварио на страницама издања "Дечјих новина", поставку употпуњују управо њихова издања ("Дабиша", "Зулумћар", "Мат и Леа", "Црни јахач"...), као и литература о самом аутору из приватних колекција Милана Милетића и Борисава Челиковића. Изложбу је 2. априла 2009. године у 19 часова у Галерији Дома културе отворила директорка Завичајног музеја Петровца на Млави Анђелка Станисављевић. Аутор поставке, коју прати пригодан каталог, је историчар уметности Ана Боловић. Изложбу можете погледати свакога дана до 26. априла од 8 до 20 часова.

Пријава корисника