Љуба Ивановић-цртеже и графикеУ четвртак 22. октобра у Галерији музеја са почетком у 19 сати отворена је изложба цртежа и графика нашег најзначајнијег уметника цртежа, сликара Љубомира Ивановића. Под називом "Фрагменти заустављеног времена"представљени су радови који припадају фонду Музеја савремене уметности у Београду. Кроз 62 цртежа и графике представљен је уметников опус од најстаријег изложеног "Предела из Шумадије" из 1910. до последњих цртежа рађених левом руком после 1939. године. Отварајући изложбу, о животу и стваралаштву Љубе Ивановића говорила је Жаклина Ратковић, аутор и кустос изложбе. Изложба ће бити отворена до 13. новембра, а посетиоци је могу погледати сваког дана од 8 до 19 сати.

Пријава корисника