Енци менци у Топоници

Музеј рудничко-таковског краја представио је филм "Енци менци:српске дечије традиционалне игре" у ОШ "Свети Сава" у Топоници. Ученици од првог до осмог разреда заједно са својим наставницима пажљиво су слушали причу кустоса Весне Ћурчић, аутора филма о значају нематеријалне баштине и значењу дечијих игара а потом погледали пројекцију филма наше установе. Читав пројекат истраживања нематеријалне баштине и реализацију филма подржало је Министарство културе. Радници Музеја посетили су и цркву из 14. века посвећену Св. Архангелу Гаврилу у Борачу. Захваљујемо се ученицима и колективу ОШ "Свети Сава" на гостопримству.

Представљање филма "Енци менци:српске дечије традиционалне игре" у ОШ "Свети Сава" у Топоници Представљање филма "Енци менци:српске дечије традиционалне игре" у ОШ "Свети Сава" у ТопонициРадници музеја у посети цркви из 14. века у Борачу, посвећеној Св. Архангелу ГаврилуРадници музеја у посети цркви из 14. века у Борачу, посвећеној Св. Архангелу Гаврилу

Пријава корисника